
A térségi összefogást példázó Dél-Békés Jövőjéért Szövetség közbiztonság munkacsoportjában Rajos István, Mezőhegyes alpolgármestere is szerepet vállalt azt célozva, hogy a térségi fiataloknak biztonságos hátteret és vonzó jövőképet nyújtsanak. A szakemberek, mintegy kétszázan olyan térségfejlesztési tervet készítenek Calendula Terv néven mely a tervek szerint megalapozza térségünk jövőjét. Rajos István a célkitűzésekről és a Calendula Terv jelentőségéről nyilatkozott.
– Mik a legfontosabb tudnivalók a közbiztonsági munkacsoportról és melyek a legfontosabb célkitűzések?
– A közbiztonság munkacsoport 9 fővel végzi a munkáját, legfontosabb célunk a közbiztonság növelése, Dél-Békésben, egy biztonságos élhetőbb Dél-Békés megtartásával. Dél-Békésnek kell lenni annak a helynek ahol a fiatalok biztonságban érzik magukat az állampolgárok pedig egy nyugodt egységes képet kapnak a rendvédelmi szervekről. A közbiztonság növelése mellett a mentésben résztvevők magas színvonalú munkája mellett az önkéntesség fontosságára, szakmai technikai fejlődésére is hangsúlyt kell fektetni, hogy jó, követendő példával járhassunk nem csak Békés Megye, de az egész ország előtt is.
Főbb fejlesztési céljaink: Dél- Békés Közlekedésbiztonsági Centrum kiépítése
Dél- Békés Mezei Őrszolgálat kiterjesztése
Dél- Békés Nemzetőr Kollégium létrehozása
Dél- Békés Katonai Rendvédelmi tábor létrehozása
Dél- Békés Védett anyaotthon kialakítása
Dél- Békés Országos Büntetés végrehajtási Intézet megépítése
Önkéntes Tűzoltóságok fejlesztése
Önkéntes Mentőcsoportok fejlesztése
Térfigyelő kamera rendszerek egységesítése
Dél- Békés szituációs Lőtér megépítése
– Véleménye szerint miért fontos a fiatalok helyben tartása?
– A fiataljaink helyben tartásával megállíthatjuk a településeink migrációját feléleszthetjük a térség önmegtartó erejét azzal, ha a fiataljainknak meg tudjuk teremteni a családalapításhoz munkavállaláshoz, megélhetéshez való jövőképüket. Ezáltal nem csak a gyermekeinket, hanem barátaikat ismeretségi körükbe tartozó, sokszor középiskolai, főiskolai társaikat is itt tudjuk tartani, ha a számukra fontos és megfelelő környezetet, életteret teremtjük meg Dél-Békésben.
– Miért tartja fontosnak a Calendula Terv megvalósításában való részvételt?
– A kialakult és elfogadott pályázati források elosztásával nem az egyes településeket kell előnybe hozni, hanem közösen gondolkodva, dolgozva Dél-Békést kell élhetőbbé vonzóbbá tenni, hogy az itt élők Dél-Békésben találják meg a számukra fontos lehetőségeket. A turisztikától a munkahelyteremtésig minden beruházás a térség értékét, megtartó erejét növeli. A térség fejlődésével a magasabb források lehívásával nő az esélye a megtartó erőnek, bővülnek a munka lehetőségek, növekszik az életszínvonal, egészségesebbek az itt élő emberek, megtalálják, a számításukat ez által nem vándorolnak el térségünkből.
Három gyermekes szülőként, felelősen gondolkodó város vezetőként, politikusként látom, hogy fejlesztési források nélkül nem tudjuk élhetőbbé, megtartó erővel bíró térséggé tenni Dél-Békést. Itt akarom leélni az életemet és gyermekeimet is arra nevelem, hogy itt éljenek, hiszen az előttünk álló fejlesztéseknek köszönhetően megtalálják a lehetőségeket Dél-Békésben is.
Ebben hiszek és ezért dolgozok minden erőmmel és tudásommal!